چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبرگزاری غربی رویترز

 

گزارش خبرگزاری غربی رویترز

حملات به یمن شکست خورده و زمان برای عربستان در حال اتمام است

دو گزینه پیش رو و ناخوشایند آل سعود

 

یک خبرگزاری غربی در گزارشی نوشت: «پس از ۱۱ هفته حملات هوایی ناکام در تغییر موازنه قدرت در یمن، گزینه‌های عربستان سعودی برای برگرداندن منصور هادی به قدرت در حال اتمام است».

یک خبرگزاری انگلیسی در گزارشی نوشت که زمان و گزینه‌های عربستان سعودی در یمن رو به اتمام است و ریاض نتیجه‌ای از حملات خود به این کشور نگرفته است.

 

در حالی که حدود ۸۰ روز از حملات سعودیها به یمن می‌گذرد، یک رسانه غربی هشدار داد که زمان برای عربستان سعودی در یمن رو به اتمام است و گزینه‌هایش هم در حال کم و کمتر شدن است.

 

در گزارش رویترز آمده است: «پس از ۱۱ هفته حملات هوایی که در تغییر موازنه قدرت در یمن ناکام مانده، عربستان سعودی در حال از از دست دادن گزینه‌ها برای بازگردان حکومت در تبعید منصور هادی به صنعا است».

 

این رسانه مطرح غربی اذعان کرد: «با وجود تخریب تسلیحات سنگین شبه نظامیان حوثی و نیروهای ارتشی حامی علی عبدالله صالح،‌ آنها کنترل قسمتهای از مناطق غربی کشور را در دست داشته و هنوز به صورت روزانه به خاک عربستان حملات خمپاره‌ای یا موشکی می‌کنند».

 

رویترز در ادامه نوشت: «ریاض به زودی باید با دو گزینه ناخوشایند مواجه شود: کنترل عملی و دوفاکتوی دشمنانش بر صنعا را پذیرفته و با آنها به توافقی برسد یا اینکه به حملاتش ادامه دهد که در این صورت خطر غرق شدن یمن در آشوب همه‌جانبه و تبدیل آن به تهدید دائمی امنیت سعودی دارد».

 

این خبرگزاری با ناامیدی به مذاکرات پیش روی ژنو درباره یمن به میزبانی سازمان ملل تاکید کرد که «نشانه کمی» از آمادگی دولت در تبعید منصور هادی و همچنین انصارالله برای سازش و توافق وجود دارد.

 

یک دیپلمات که نامش منتشر نشده، از بی میلی و ناچاری عربستان سعودی برای پذیرش کنفرانس ژنو خبر داده و به رویترز گفت: «آمریکا در حال فشار بر سعودیها برای پذیرش مذاکرات است اما آنها راغب نیستند چرا که در تحولات میدانی یمن آنها در موضعی ضعیف هستند».

 

رویترز همچنین تصریح کرد: «البته اکنون اغلب شخصیتهای ارشد سعودی این را می‌پذیرند که حملات نظامی توانسته دستاورد کمی داشته باشد و اکنون زمان مذاکرات است اگرچه حوثیها و صالح با کنترل قسمتهای گسترده یمن کارتهای قویتری در دست دارند».

 

 

منبع:جهان نیوز


١٢:٥٥ - شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٤    /    عدد : ٦٠٢٧٦    /    تعداد نمایش : ٦٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز فرهنگیان پردیس شهید چمران می باشد.